Чищення килимів у домашніх умовах

Килимові покриття виконують важливу декоративну функцію – завершують дизайн інтер'єру та додають затишку житловому приміщенню. Щоб вони зберігали свій приємний зовнішній вигляд та чистоту, будь-яке килимове покриття потрібно регулярно чистити. У цій статті розповідаємо, як почистити килим у домашніх умовах.

Існує близько 10 способів чищення килимів своїми руками без допомоги професійних хімчисток. Серед них використання миючих засобів для килимових покриттів (мас-маркет), народні способи очищення, способи боротьби зі старими та складними плямами. Ці методи відмінно підійдуть, в тому числі, для чищення покриттів, які заховані під плінтус. При цьому килим не потрібно буде піднімати, переносити, виносити на вулицю (за винятком найскладніших випадків) і прати у воді.

Основні правила при догляді за килимами, паласами, ковролінами

Перш ніж приступати до чищення, зверніть увагу, що різний матеріал потребує різного підходу. Існує два основні види матеріалів килимового покриття – синтетичні та натуральні (вовна, бавовна тощо). Синтетичні килими в цілому більш легкі у догляді і не вибагливі до засобів для чищення.

З натуральними матеріалами слід бути уважнішими при виборі способу очищення: вони не люблять вологе прання, оцтово-содову суміш, для них рекомендується використання фабричних засобів, які виготовляються спеціально для вовняних та інших натуральних килимів.

Выведение пятен на коврах.

Крім того:

  • При будь-яких видах чищення не варто використовувати дуже гарячу воду.
  • Плями від їжі, напоїв, крові краще виводити відразу, не чекати поки вони висохнуть.
  • Перед обробкою засобами для чищення не забувайте добре пропилососити килим, щоб в ньому не залишилося пилу (за відсутності пилососа, вибийте килим на вулиці).
  • Якщо в будинку є домашні вихованці, варто забрати і їхню вовну. Це можна зробити за допомогою гумових рукавичок та води: надягніть рукавички, змочіть їх водою і проведіть долонею по килиму круговими рухами. Ви побачите, як на рукавичках збираються клубки вовни.
  • Уникайте надлишків вологи. Всі основні засоби догляду полягають у використанні піни або мінімальної кількості води, інакше – килим буде сохнути надто довго, що веде до його заванювання та псування.

Чистка ковров от шерсти и мочи животных.

Народні засоби для чищення килимів у домашніх умовах

 

Господарське мило. За допомогою господарського мила можна робити не дуже глибоку, так би мовити, профілактичну чистку, яка сприяє усуненню поверхневого бруду та пилу, після процедури килим стає свіжішим і приємнішим на дотик.

 

Алгоритм дій:

  1. Натріть мило на тертці.
  2. Додайте натерте мило в 1 л теплої води.
  3. Перемішайте до розчинення мила у воді.
  4. Отриману суміш вилийте у пульверизатор і нанесіть на покриття.
  5. Пропилісосьте засіб після повного висихання килима.

 

Таким же чином можна позбавлятися свіжих, тільки отриманих плям.

 

Оцтово-содова суміш. Ще один ефективний народний метод очистити килим від пилу та навіть деяких застарілих плям – оцтово-содова суміш.

 

Увага!Якщо не впевнені, як поведеться оцет на вашому виробі, спочатку спробуйте нанести його розчин на маленьку і непомітну ділянку килима.

 

Варіант №1.

Готуємо розчин:

  1. Наливаємо у ємність 300 мл теплої води.
  2. Додаємо 1 столову ложку харчової соди та перемішуємо.
  3. Додаємо 2 ст. порошку без елементів для відбілювання, перемішуємо.

 

Отриману піну нанесіть на килим за допомогою губки. Потім почистіть щіткою килим.

Далі необхідно приготувати другий розчин:

  1. Налийте в ємність 200 мл теплої води.
  2. Додайте у воду 4 ст. л. столового оцту та перемішайте.

 

Розподіліть по поверхні килима отриманий розчин. Далі почистіть килим щіткою. Після цього візьміть вологу ганчірку та протріть усю брудну піну з поверхні килима. Залишіть килим висихати. Після сушіння пропилісосьте та насолоджуйтесь свіжим та чистим видом виробу.

 

Варіант №2.

Приготуйте розчин соди та оцту: в 1 літр води додаємо по 1 столовій ложці соди, оцту та порошку. Далі розпорошуємо розчин на килим, чистимо його щіткою, протираємо ганчіркою та сушимо.

Выведение пятен с ковра своими руками.

Варіант №3. 

Посипте килим содою. Приготуйте розчин оцту (1 ст. л. оцту на літр води), розпорошіть отриманий розчин на килим, посипаний содою. Зачекайте, поки сода вступить в реакцію з оцтом не менше 30 хвилин. Після цього часу починайте чищення щіткою у напрямку ворсу. Пропилісосьте залишки бруду та пилу.

 

Сода. Один із сухих способів чищення – сода. Необхідно просто розсипати соду по поверхні килима та почекати 30-60 хвилин. Потім пропилососити соду. Можливо, доведеться зробити це кілька разів до повного видалення частинок з ворсу.

 

Кухонна сіль. Скористайтеся великою кухонною сіллю для посипання килима рівним шаром. Залишіть сіль на 20-30 хвилин|мінути|. Потім візьміть щітку та теплу воду. Щоб змити сіль із ворсу, потрібно почистити його жорсткою щіткою, періодично змиваючи з неї бруд теплою водою. Після закінчення процедури залишки солі необхідно ретельно пропилососити. Якщо ворс довгий, можливо, потрібно пропилососити поверхню кілька разів до повного очищення килима від солі.

 

Як вивести з килима плями різного походження

 

Вино

Плями вина виводяться за допомогою господарського мила. Розчиніть столову ложку в літрі води та за допомогою приготовленого розчину почистіть пляму щіткою.

Кава,чай

Відразу після утворення плями, необхідно промокнути його сухими серветками, поки вони не вберуть всю вологу. Для очищення від плями підійде оцтовий розчин, описаний вище, або Ваніш.

Как избавиться от пятен кофе на мебели?


Жирні плями

Позбутися жирних плям на килимі допомагає звичайний спирт. Спочатку постарайтеся максимально видалити жир із виробу за допомогою звичайних сухих серветок, витираючи його при цьому від країв до центру, щоб не збільшити площу забруднення.

Как избавиться от жирных пятен на диване?

Кров

З кров'ю на будь-яких поверхнях справляється звичайна холодна вода. Головне – змочити пляму водою відразу ж./span>

 

Вуличний бруд, сліди від взуття

Варто почекати, поки бруд з вулиці підсохне, а потім пропилососити їх. Якщо сліди все ще залишилися, з ними впорається звичайний мильний розчин із жорсткою щіткою.

 

Сеча

Як тільки виявили плями сечі на килимі, їх варто виводить відразу, щоб їдкий запах не в'ївся. Заберіть максимальну кількість вологи серветками або ганчірками. Розведіть оцтовий розчин (1:3), намочіть ділянку з плямою і залиште пляму на 2-3 години, відкривши вікна, щоб вивітрювати запах. Потім насипте соду, залиште ще хвилин на 20, а поки підготуйте мильний розчин (чайна ложка рідкого мила, третина склянки перекису і склянка води). Налийте отриманий розчин у пульверизатор і розпорошіть його прямо на соду. Залишіть пляму висихати, а потім змітіть залишки речовин щіткою і пропилісосьте пляму.

 

Професійна хімчистка

Якщо ж у вас немає бажання, часу чи можливостей займатися чисткою та виведенням плям, можете звернутися до КовроЧист – сервісної компанії, яка займається професійною хімчисткою килимових покриттів з безкоштовною доставкою. Телефонуйте і ми допоможемо впоратися з будь-якими забрудненнями, навіть старими плямами, що в'їлися!