Видалення плям з меблів (дивану)

Свіжі, тільки посаджені плями можна легко очистити самостійно, не вдаючись до послуг професійної хімчистки меблів вдома. Найголовніше у цьому питанні – оперативність. Адже поки пляма не в'їлася занадто сильно, її видалення не складе труднощів. Нижче ми розповімо, що робити в першу чергу, якщо на диван, крісло або стілець ви розлили якийсь напій або забруднили меблі їжею та іншими речовинами.

Основні правила

  1. Не розмазуйте пляму - так ви зробите площу забруднення тільки більше.
  2. При чищенні миючим засобом напрямок руху має бути від країв до центру забруднення.
  3. Перед використанням засобу для чищення, обов'язково перевіряйте його ефект на непомітній ділянці оббивки. Інакше ваша пляма може перетворитися на знебарвлену або зіпсовану зону тканини на найвиднішому місці.
  4. Не зволікайте з видаленням плями. Як тільки зауважили забруднення, прийміться за його очищення.

 

Услуги профессиональной чистки мягкой мебели компания Коврочист.

Алгоритм видалення плями з оббивки меблів

Крок №1 – позбавтеся пилу. Якщо у вас вдома є миючий пилосос, скористайтеся ним. Звичайним пилососом не варто пилососити оббивку, тому що він всмоктує не тільки пил та частинки забруднення, але також і ворс. Або вибийте диван вручну - пластмасовою вибивалкою або долоньками. Для цього перш ніж приступати до вибивання, змочіть простирадло, щоб воно було добре вологим, а потім постільте її на поверхню меблів, що вибиваються. Починайте плескати. Так пил осідатиме на вологу поверхню простирадла. При необхідності проведіть процедуру вдруге, попередньо сполоснувши простирадло.

Крок №2 – за наявності твердих забруднень (наприклад, віск) акуратно зіскоблює їх із поверхні. Якщо оббивка вашого дивану ворсиста, пропустіть цей крок.

Крок №3 – позбавляємося від плям. Виведення плям починаємо з вибору відповідного методу та миючого засобу. Залежно від виду забруднення можна використовувати розчин ванішу для чищення меблів, розчин оцту, розчин шампуню та мила або народні засоби.

Кава чай

Как избавиться от пятен кофе на мебели

Плями кави або чаю на меблях очищаються за допомогою звичайного мильного розчину. Дотримуйтесь всіх описаних вище правил і вам вдасться позбутися плями, ніби його і не було. Після обробки не забудьте промокнути мокру зону сухим рушником чи серветками. А також не перестарайтеся з водою, щоб не залишилося розлучення.

Соки та вино

Как удалить пятно от красного вина на диване или кресле?

Із соком ефективно справляється розчин аміаку з оцтом. Якщо ви пролили червоне вино на тканину, варто спочатку його промокнути сухим рушником або серветками, а потім посипати пляму сіллю. Сіль - чудовий абсорбент, тому вона повинна втягнути в себе частинки забруднення. Потім акуратно почистіть і пропилососьте сіль із поверхні. Для білого вина потрібно зробити розчин із метанолу (3/4) та води (1/4). Акуратно промийте пляму спочатку розчином, що вийшов, а потім ще водою з милом, щоб змити спирт з поверхні.

Жирні плями

Как избавиться от жирных пятен на диване?

Найкращим помічником у боротьбі з жирними забрудненнями буде сіль. Посипте нею оббивку, дайте солі абсорбувати жир. Для цього потрібно близько 4-5 годин. Потім струсіть сіль щіткою або видаліть її за допомогою пилососа. За наявності залишків жиру видаліть їх за допомогою спиртової серветки.

Кров

Плями крові видаляються звичайною холодною водою. Головне, щоб вона не встигла засохнути.

Свічковий віск

Как удалить свечной воск с обивки мебели?

Розлив гарячий віск на оббивку, зачекайте, поки він застигне, не варто відразу його намагатися видаляти. Після висихання зіскобіть його і пропилососьте.

Як прибрати жуйку з дивана?

Жувальну гумку спочатку потрібно заморозити. Зробити це можна за допомогою льоду у пакеті. Потім зіскобіть забруднення тупим предметом.

Якщо ж ви все-таки не встигли впоратися з видаленням забруднення та плям на меблів, зверніться за професійними послугами. Компанія КовроЧист пропонує послуги якісного очищення дивана та інших меблів вдома!